logo

 

PZL 37 Łoś

           

Polski czteromiejscowy dwusilnikowy średni bombowiec z lat 30. XX wieku. Najnowocześniejszy polski samolot z tego okresu. Pierwszy polski samolot seryjny wyposażony w chowane w locie podwozie, z bogatą mechanizacją płata. Konstrukcja wzbudziła międzynarodowe zainteresowanie już w 1938. Samolot został wyprodukowany przez PZL w liczbie 124 maszyn. Wszedł do linii sześć miesięcy przed wybuchem wojny. Najnowocześniejszy samolot użyty przez lotnictwo polskie w czasie kampanii wrześniowej. W późniejszym okresie używany bojowo także przez Rumunię w działaniach przeciwko ZSRR, m.in. do bombardowania Kijowa. Po wojnie Rumunia chciała zwrócić pozostałe egzemplarze samolotów Polsce, lecz ówczesne władze komunistyczne odmówiły odebrania Łosi.

klik
klik
klik

 

 

 

            Model-półmakieta samolotu w skali 1 : 12,nadaje się dla średnio zaawansowanych; przeznaczony do lotów rekreacyjnych, a także do walk powietrznych. Do napędu może być zastosowany silnik od 1,5 do 2,5cm³ lub elektryczny np. Redox 900/1200.


klik
klik
klik
klik
klik


 

 

 • Film z lotów

 • Instrukcja

  Dane techniczne: skala 1 : 12,
  rozpiętość 149 cm, 
  długość 108 cm,
  waga złożonego modelu około 1800g w zależności od zastosowanego napędu.
  Waga poszczególnych elementów zestawu:
  kadłub z kabiną ok 220g
  skrzydło ok 700 g
  statecznika 45 g
  powierzchnia nośna 37,84 dm²
  MODEL NIE WYMAGA MALOWANIA !


  Zestaw zawiera: kadłub laminatowy, skrzydła laminatowe z ruchomymi lotkami (nowość-nie potrzeba montować zawiasów !), osłony silnika, statecznik poziomy balsowy, stateczniki pionowe balsowe, folia do oklejenia stateczników, oszklenie kabiny, półkę pod serwa, wręgi silników, naklejki ozdobne. Zestaw można zamawiać telefonicznie lub e-mailem  

    

  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik