logo

Supermarine Spitfire

Jeden z najsłynniejszych samolotów myśliwskich II wojny światowej - angielski Spitfire (pol."złośnik", "choleryk", "raptus"), został zaprojektowany w wytwórni Supermarine przez znanego konstruktora inż. Reginalda Josepha Mithella.

Spitfire w służbie Polaków

W 1939 roku nie zdążyły dotrzeć do naszego kraju zakupione przez rząd polski spitfiry. Niewykorzystane, zostały sprzedane do Turcji.

Powszechnie wiadomo, że Polacy brali udział w bitwie o Wielką Brytanię, ale najgorętszy okres walk przelatali na hurricane’ach. Dopiero od 1941 roku aż do końca wojny pełnili służbę pilotów na spitfire’ach; również na froncie w Afryce Północnej (gdzie dowodził 601 Sqn RAF Stanisław Skalski).

Wymiary: rozpietość 11,23m (12,25-wersja wysokościowa); długość 9,46m; wysokość 3,56m.

klik

klik
klik  

 Model-półmakieta samolotu w skali 1 : 12, nadaje się dla średnio zaawansowanych; przeznaczony do lotów rekreacyjnych, a także do walk powietrznych. Do napędu może być zastosowany silnik od 1,5 do 3,5 cm³ lub elektryczny np. Redox 1200/1100.
Spitfire produkowany jest w dwóch odmianach Mk VIII - typ 360 z płatem standardowym . Jest to model całolaminatowy pomalowany w standardowy kamuflaż RAF.

klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik

Mk VIII - Typ 360 wersja wysokościowa. Do zestawu standardowego są dołączone laminatowe przedłużki skrzydeł.

klik • Instrukcja

  Dane techniczne: skala 1 : 12,
  rozpiętość 99,7 cm (107,2-wersja wysokościowa), 
  długość 82 cm,
  waga złożonego modelu około 1000g w zależności od zastosowanego napedu.
  Waga poszczególnych elementów zestawu:
  kadłub z kabiną ok 165g
  skrzydło ok 220 g
  statecznika 30 g
  powierzchnia nośna 13,2 dm²
  silnik od 2,5 cm³ do 3,5 cm³ lub elektryczny np. Redox 1200/1100. MODEL NIE WYMAGA MALOWANIA ANI OKLEJANIA FOLIĄ !


  Zestaw zawiera: kadłub laminatowy, skrzydła laminatowe z ruchomymi lotkami (nowość-nie potrzeba montować zawiasów !), statecznik laminatowy, oszklenie kabiny, półkę pod serwa, wręgę silnika, naklejki ozdobne. Samolot posiada różne warianty malowań kamuflażu. Zestaw można zamawiać telefonicznie lub e-mailem 

  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik
  klik